Turistické mestá na ostrove Krk

Ostrov Krk má množstvo miest a obcí, kde každé má svoje vlastné čaro. Choďte a preskúmajte ostrov Krk, kde nič nieje ďaľeko. Môžete by v inom meste za menej ako 15 minút a vychutnať si úplne iné atmosféru s každým miestom.

Krk

Mesto Krk

Mesto Krk je hlavné mesto ostrovu a hlavný stred aktivít regiónu. Staré mesto je schované za hradbami starým 2000 rokov.

Zažijete stare Chorvátsko v jeho rozmachu keď budete prechádzať Námestím Kamplin a uvidíte nádherný Frankopanský Hrad, kde sa odohralo mnoho klutúrnych podujatí a návštev v Katedrále Svetej Márie Bohorodičky.

Hlavné mestské námestie Vela Placa je obkolesené kaviarnami a návštevníci si môžu vychutnať množstvo jedál, ktoré reprezentujú tradičnú Chorvátsku a Stredomorskú kuchyňu v jednom z Krčských mnohých reštaurácií, alebo sa zabaviť v nočných baroch Casa Del Padrone, kokteilových baroch Volsonis alebo Jungle.

Mesto Krk pláže Ubytovanie Krk

Malinska

Malinska

S väčším nočným životom, klubmi a diskotékami, Malinska láka turistou s aktívnou zábavou a plážami. Populárne nočné kluby sú Boa a Crossroads, ktoré sú otvorené počas leto do skorých ranných hodín.

Pre návštevníkov kultúrnych pamiatok čakajú stare poklady – Kaplnka Sv.Nikolasa, Parížsky Kostol Sv. Apollinarisa a Chrám Tretieho Rádu Františkánov s múzeom vo vnútri. Z katedrál do múzeí, vychutnáte si bohatú históriu a kultúru navštívením Malinska.

Malinska pláže Ubytovanie Malinska

Baska

Baška

Baška je domovom jedných z najexkluzívnejších pláži na svete, a spolu s mestom Krk je najpopulárnejšou turistickou atrakciou Ostrova Krk. Sú tu množstvo pláží situovaných v okolí Bašky, kde jedna z najkrajších pláží Jadranu, renovovaná Vela plaza je jedna z nich. Vychutnajte si nádheru Stredomoria pri dychberúcich plážach a zátokách azúrovo modrého Jadranského mora.

Spolu s plážami si môžete taktiež vychutnať Baškine kultúrne dedičstvo. Práve v Baške sa našiel oroginálny document Chorvástskeho jazyku, Bašská Tabulka. Našlo sa v Kostole Sv. Lucie, kde bolo od roku 1100. Ďalšie zaujímavé miesta zahŕňajú Kostol Sv.Johna, Sv.Lucie v Jurandvore a Kostol Svetej Trojice.

Baška pláže Ubytovanie Baška

Punat

Punat

Punat, kedysi známy pre budovanie lodí, je teraz domovom najväčšieho prístavu v Jadrane. Situovaný vo veľkej, ale plytkej zátoke s ostrovkom Kosljun v strede, Punat musíte vidieť. Punat je miestom mnohých populárnych podujatí ako Croatia Cup Regatta a Olive Days. Terén v okolí Punat je bohatý a plný Stredomorských Olivových Stromov.

Návštevníci a obyvateľia si vychutnávajú mnohé vodné športy a rekreačné activity ako potápanie, plávanie, jazdy na lodi a wakeboardingový park. Tie najzaujímavejšie budov v Punate zahŕajú Parížsky Kostol Svetej Trojice a skorý Katolícky Kostol Sv. Dunata.

Punat pláže Ubytovanie Punat

Vrbnik

Vrbnik

Umiestnené na skale nad morom, otočený k pevnine, Vrbník je známy pre jeho krásne katedrály, úzke veterné uličky a víno Vrbnicka Zlahtina. Najslávnejšie kostoly zahŕňajú Parížsky Kostol Predpokladu, ktorý bol založený v 1325, Kaplnku Sv. Johna a renesančnú Zvonicu.

Vrbník je taktiež skvelým miestom pre potápačov, ktorý často navštevujú Vrbnícke Jaskyne. Musíte prísť a ochutnať miestne víno na najlepšom mieste v Konoba Nada v centre starého mesta Vrbnik.

Vrbnik pláže Ubytovanie Vrbnik

Silo

Šilo

Šilo je male pobrežné mesto na severo-východe ostrovu Krk. Šilo je oproti turistickému mestu Crikvenica na pevnine, kde sa môžete dostať za 20 minút lodným taxi. Kedysi rybárska dedinka je dnes stale rybárske a športové centrum.

Šilo je podstatne tichšie ako mesto Krk alebo Malinska a je ideálne pre rodiny s deťmi, hlavne kvôli piesočnatým a okruhliakovým plážam v okolí. V Šile taktiež nájdete male reštaurácie s domácim jedlom, kaviarnami a zmrzlinárňami.

Šilo pláže Ubytovanie Šilo

Njivice

Njivice

Njivice je najnovšie mesto na ostrove Krk a vzniklo vďaka turizmu. V centre mesta je malý prístav obkolesený plážami. Je to centrum života v meste Njivice, spolu s mnohými reštauráciami, kaviarnami a pekárňami.

Pláže v Njivice sú okruhliakove, alebo čiastočne spevnené, ale vonku z mesta nájdete aj kamenisté v malých zátokách. Na konci mestských pláži začínajú promenády – romatické cestičky pomedzi palmy, kľukatiac sa pri mori. Promenáda má viac ako 1 km.

Njivice pláže Ubytovanie Njivice

Omisalj

Omišalj

Už od 3. Storočia, Omisalj je jedno z najstarších miest na ostrove Krk a taktiež prvým mestom ktorým prejdete po prekročení mosta z pevniny.

Mesto samotné je postavené na skale 80 metrov nad morom s panoramatickým výhľadom na Kvarnerovu zátoku. Omisalj si udržalo stredovekú mestskú štruktúru a čarovné stare centrum Omiľalju je pretkané úzkymi cestičkami v pešej zone.

Omišalj pláže Ubytovanie Omišalj